Najlepsze romantyczne filmy na Walentynki

Najlepsze romantyczne filmy na Walentynki

Raz do roku nadchodzi ten dzień, w którym mężczyzna musi zacisnąć żeby i obejrzeć ze swoją ukochaną romantyczny film na Walentynki. Poza tym większość z nas chyba zapomniana, ze romantyczna miłość to miłość niespełniona. Jaki film wybrać, aby obie strony były zadowolone z seansu?

Dobra komedia romantyczna na Walentynki to taka, przy której można pośmiać się do rozpuku i jednocześnie dać ponieść się miłosnej chwili? Moim zdaniem nic z tych rzeczy! Taki film powinien się nazywać ewidentnie filmem sentymentalnym. Filozofia romantycznej miłości ma platońskie korzenie: dwie przeznaczone sobie połówki  próbują się odnaleźć, siła przyciągania jest ogromna, ale nie ma sposobności, aby mogły się trwale połączyć. Jeśli chcecie poświęcić czas, to wówczas warto sięgnąć po dramaty i melodramaty, bo niestety, takim mianem określane są romantyczne filmy bez szczęśliwego zakończenia.

Film na romantyczny wieczór z dziewczyną? Odradzam musicale, dla większości panów ich seans jest tak naprawdę męczarnią. Z drugiej strony melodramaty, na których panie będą zanosić się łzami też mogą wywołać niemałą konsternację ukochanego. Nie ukrywam, że ciężko jest mi wymienić kilka tytułów, które nie są sztampowe. Dla mnie dobrym film o miłości to ten, który nie ma happy endu, np. Przeminęło z wiatrem, La La Land, Veer Zara, Pokuta i Narodziny gwiazdy.

Chcecie się pośmiać we dwoje? Postawcie na zwykłą komedię, np. Brzydką prawdę, Kocha lubi szanuje lub obie części Deadpoola. Chcecie popłakać? Polecam P.S. Kocham Cię, Jeden dzień, Uwierz w ducha i Zanim się pojawiłeś. Poszukujecie czegoś naprawdę poruszającego miłosną strunę? Polecam Casablancę, Rzymskie wakacje, 500 dni miłości i film Ona. Jeśli widzieliście te wszystkie tytuły, to sięgnijcie po moją nietypową propozycję filmów na walentynkowy wieczór.

Najlepsze romantyczne filmy na Walentynki – moje propozycje

Ostatnia miłość na Ziemi (2011)

W wyniku tajemniczej epidemii ludzkość traci po kolei wszystkie zmysły. Susan i Michael mimo braku smaku, słuchu i wzroku walczą o swoją miłość.

Miłosne kłamstwa (2004)

Manu pochodzi z położonej w lesie wioski, Neeru to jego sąsiadka i utracona miłość. Była kobietą, która złamała serce Manu, wychodząc za mąż dla pieniędzy, podczas gdy on mógł jej ofiarować tylko marzenia. Pewnego mokrego popołudnia w pożyczonym płaszczu udał się do jej domu. Przyjęła go ubrana w jedwab, otoczona ciemnością w dziwnym, pełnym mebli domu. Ukryci w ciemności, za zasłoną deszczu, powrócili do przeszłości – jego oczy byłty pełne bólu, jej – niewypowiedzianych słów.

Blue Valentine (2010)

Historia pełnego wzlotów i upadków małżeństwa, które próbuje wskrzesić dawne uczucia.

Poradnik pozytywnego myślenia (2012)

Pat Solitano, po tym jak stracił pracę, dom oraz żonę, spędził w szpitalu psychiatrycznym kilka miesięcy. Wrócić do społeczeństwa pomagają mu rodzice, przyjaciele i piękna dziewczyna.

O-jik Geu-dae-man

Bokser o kryminalnej przeszłości poznaje niewidomą dziewczynę.

Kimi no Na wa

Mitsuha Miyamizu to dziewczyna uczęszczająca do szkoły średniej w małym mieście Itomori. Marzy o porzuceniu swojego dotychczasowego życia na prowincji i przeprowadzce do Tokio. W tym samym jej rówieśnik, Taki Tachibana  prowadzi poukładane i pełne zajęć życie. W wolnych chwilach pracuje jako kelner w jednej z tokijskich restauracji. Pewnego dnia Mitsuha budzi się w nieswoim pokoju i po krótkim czasie zauważa scenerię wielkiego miasta. Po chwili orientuje się, iż ciało, w którym się znalazła również nie należy do niej. Identyczna sytuacja przydarza się Takiemu, jego oczom ukazują się dziewicze, prowincjonalne krajobrazy.Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments