Peeling do skóry głowy – moje TOP 3 najlepszych kosmetyków

Peeling do skóry głowy – moje TOP 3 najlepszych kosmetyków

Peeling głowy, podobnie jak peeling ciała, pomaga nie tylko usunąć różnego rodzaju zanieczyszczenia, ale przede wszystkim usuwa martwy naskórek obecny na skórze głowy. Wykonywany podczas peelingu głowy masaż pobudza cebulki włosów do rośnięcia i poprawia krążenie. Jakie jeszcze są zalety takiego peelingu? Po które polskie kosmetyki warto sięgnąć? Ile kosztują?

Peeling skóry głowy – dlaczego warto go robić?

Czym jest peeling trychologiczny? To nic innego jak właśnie peeling głowy. Samo słowo pochodzi od nazwy trychologia – dziedziny medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości związanych z ludzkimi włosami i skórą głowy.

Peeling skóry głowy pomaga w skuteczny sposób usunąć pozostałości po kosmetykach, nie tylko szamponach i odżywkach, ale również lakierach, piankach, żelach i innych środków do stylizacji fryzur.  Usuniecie martwego naskórka sprawia, że substancje odżywczo-nawilżające z kosmetyków lepiej się wchłaniają, włosy mniej się przetłuszczają, skóra głowy przestaje swędzieć i znikają podrażnienia. Niue wspominając, iż pomaga pozbyć się uciążliwego zapachu włosów po grillowaniu, przebywaniu w smogu lub w towarzystwie osób palących.

Bez względu na to, po który peeling sięgniecie – ten domowy lub gotowy produkt ze sklepu – oczyścimy skórę głowy i zadbamy o cebulki włosów. Tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń związanych ze stosowanie peelingu głowy. Jedynie nie można używać produktów na podrażnionej skórze z otwartymi ranami.

Nie należy mylić peelingu skóry głosy z peelingiem włosów – te nie potrzebują żadnego mechanicznego usuwania zanieczyszczeń. Wystarczy jedynie ciepła (ale nie gorąca) woda i odrobina szamponu, by pozbyć się wszelkich brudów i przykrego zapachu.

Niewątpliwie najlepszy jest enzymatyczny peeling do skóry głowy, ponieważ ma łagodne działanie i jednocześnie skutecznie pomaga pozbyć się zanieczyszczeń skóry głowy. Gotowe produkty zawierają dodatkowe składniki działające na konkretne dolegliwości, np. regulujące wydzielanie sebum lub przeciw łupieżowi.

Jak stosować peeling do głowy? Jedna kropla aplikowana jest w odległości 1-1,5 cm bez względu na rodzaj kosmetyku. A jak często go wykonywać? Raz w tygodniu wystarczy. Jeśli nie używa się zbyt wielu kosmetyków do włosów, to spokojnie można taki zabieg przeprowadzić dwa razy w miesiącu.

Zalety peelingu skóry głowy

  • normalizuje skórę głowy;
  • oczyszcza skórę ze zrogowaciałego naskórka;
  • usuwa zewnętrzne zanieczyszczenia, np. środki do stylizacji fryzur;
  • pobudza mechanizmy regeneracyjne skóry;
  • nawilża i koi skórę;
  • redukuje wydzielanie sebum;
  • działa antybakteryjnie;
  • przygotowuje skórę do przyjęcia aktywnych składników szamponów.

TOP 3 peelingów do skóry głowy

Oto moje ulubione peelingi do skóry głowy polskich marek. Cenię je za dobry skład, skuteczność działania oraz dobrą dostępność w drogeriach i sklepach. Ceny peelingów do skóry głowy wahają się od 30 do 40 złotych. Kolejność alfabetyczna

Bandi peeling do skóry głowy

Wśród składników aktywnych producent wymienia kwas mlekowy, mocznik, alantoinę, a także estry oliwy z oliwek raz mięty pieprzowej. To kosmetyk stworzony pod okiem profesjonalistów. Co ciekawe, firma jako pierwsza w Polsce stworzyła  peeling do manualnej mikrodermabrazji.

Główna zaleta: do stosowania raz w tygodniu, wysoka skuteczność

Główna wada: wysoka cena w drogeriach i długi czas trzymania na głowie

Do kupienia na stronie producenta: Bandi.

Łagodzący peeling do skóry głowy Vianek

Producent chwali się obecnością kwasu salicylowego, masłem shea, cukru, a także olejkami kokosowymi i słonecznikowymi. Ma przyjemny zapach i jest najłatwiejszy do stosowania dzięki okrągłemu pudełeczku.

Główna zaleta: duża pojemność, do użycia raz w tygodniu, do 5 minut czekania

Główna wada: słaba dostępność w drogeriach

Do kupienia na stronie producenta: Vianek.

Tołpa dermo hair peeling

Wśród składników aktywnych producent wymienia kwas glikolowy, pantenol, betainę oraz naturalne ekstrakty: z aloesu, trawy cytrynowej i bazylii. Nie można zapominać również o obecnym w każdym kosmetyku torfie. Osobiście doceniam kosmetyki marki Tołpa za brak parabenów, sztucznych barwników, SLS-u, silikonów i oleju parafinowego.

Główna zaleta: atrakcyjna cena, przyjemny zapach, 2 minuty czekania

Główna wada: małe opakowanie, często go nie ma w drogeriach – puste miejsce na półce

Do kupienia na stronie producenta: Tołpa.

Domowy peeling skóry głowy

Chociaż na sklepowych półkach dostępnych jest coraz więcej peelingów do skóry głowy, nie trzeba od razu kupować gotowego kosmetyku. Można takie peeling głowy zrobić samemu w domu. Wystarczy do gęstego szamponu dodać 2-3 łyżki cukry trzcinowego, by w ten sposób mechanicznie pozbyć się martwego naskórka.  Z innych przepisów na domowy peeling głowy warto wspomnieć o mieszance szamponu z fusami po kawie, miksturze szamponu, glinki kosmetycznej i cukru lub dodatek odrobiny soli grubnoziarnistej. Uważam jednak, że nie mają one tak skutecznego działania jak gotowe peelingi do skóry i jednak zbyt mocno podrażniają skórę.

A jakie są Wasze ulubione peelingi do skóry głowy? Stosujecie takie zabiegi czy raczej omijacie?

Wpis nie jest w żaden sposób sponsorowany, bazuje wyłącznie na moim osobistym doświadczeniu!



Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
Ania
7 miesięcy temu

Polecam mój ulubiony od Wax pilomax <3 Jest cudowny.