Urządzenie do peelingu kawitacyjnego Beautifly BJ-1357: opinia i moje doświadczenie

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego Beautifly BJ-1357: opinia i moje doświadczenie

Co to jest peeling kawitacyjny? To nic innego jak zabieg oczyszczania skóry za pomocą ultradźwięków o wysokiej częstotliwości 24 kHz. Fale przenikają do skóry na głębokość do 5 mm, dzięki czemu można skutecznie pozbyć się zaskórników, kurzu, sebum oraz innych zanieczyszczeń. Koszt zabiegu kawitacji u kosmetyczki waha się miedzy 50 a 80 złotych, zaś urządzenie do domowego peelingu to wydatek około 200 złotych (model Beautifly BJ-1357). Czy efekty są takie same, jak po wizycie w salonie? Tak!

Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu?

Oczywiście musimy posiadać urządzenie do kawitacji – mój wybór padł na model Beautifly  BJ-1357, o którym tak naprawdę nie było byt wiele informacji w sieci. Szukałam opinii o produkcie i  efektach jego stosowania, jednak nie było tego wiele.  Mąż podarował mi peeling kawitacyjny z sonoforezą, czyli urządzenie, które pozwala jednocześnie na usunięcie powierzchownych zanieczyszczeń  i, po przełączeniu trybu pracy, delikatne wtłoczenie kremu w głąb cery. Mój model nazywa się Beautifly BJ-1357 i posiada transparentne etui oraz metrowy kabel do ładowania przez USB. Peeling do kawitacji jest lekki (waży 90 gram) i obsługuje się do bezprzewodowo, wystarczy jedynie raz na jakiś czas naładować akumulatorek. Już po pierwszym użyciu wiedziałam, że to dobrej klasy sprzęt i że już więcej nie będę musiała chodzić do kosmetyczki na ten zabieg. Banalna obsługa oraz efekty identyczne jak po profesjonalnym zabiegu przeprowadzonym w salonie to kluczowe zalety tego urządzenia.

Peeling kawitacyjny krok po kroku

  1. Usuwamy wszelki makijaż i dokładnie myjemy twarz żelem oczyszczającym. Przygotowujemy waciki/płatki kosmetyczne i dobry kosmetyk do peelingu kawitacyjnego, np. żel micelarny.
  2. Dokładanie zwilżamy cała cerę i włączamy urządzenie za pomocą jednego przycisku: powoli przesuwamy nim po twarzy od dołu do góry pod kątem 45 stopni. Trzeba pamiętać, aby twarz była ciągle wilgotna, dlatego co rusz używamy mokrego płatka.
  3. Twarz przemywamy letnią wodą i delikatnie osuszamy bawełnianym ręczniczkiem.

 Po zabiegu kawitacji skóra jest oczyszczona , dlatego warto wykorzystać ten moment i przygotować się do dalszych zabiegów: może być to nałożenie maski nawilżająco-łagodzącej (polecam domowe maski algowe) lub też wtłoczenie lekkiego, nietłustego kremu za pomocą wspomnianej sonofrezji. Jak to przebiega? Identycznie jak oczyszczanie! Nakładamy kosmetyk, naciskamy dwa razy przycisk (włącza się opcja wprowadzania w głąb) i powtarzamy czynność: od dołu do góry pod katem 45 stopni.

Peeling kawitacyjny efekty

Jest o wiele delikatniejszy niż mikrodermabrazja, ale jednocześnie polecany wszystkim bez względu na wiek i typ cery. Efekty po jednym zabiegu kawitacji nie są tak bardzo spektakularne, jak można tego oczekiwać. Pamiętajmy, że to powierzchowne oczyszczanie twarzy i powinno być one przeprowadzone seriami w mniej więcej 5-7 dniowych odstępach przez 5-7 cykli w przypadku skóry problematycznej. Dopiero po przeprowadzeniu kompleksowego zabiegu można zobaczyć efekty: skóra jest czyszczona, bardziej napięta, nie błyszczy się. Dzięki usunięciu rogowej warstwy skóry substancje odżywcze kremów lepiej się wchłaniają, dzięki czemu poprawia się uelastycznienie oraz jędrność. Jednym słowem – efekty jak w salonie po profesjonalnym zabiegu!

Zabieg kawitacyjny – pytania i odpowiedzi

Jak często robić peeling kawitacyjny?  Jeden-dwa razy tygodniowo. Zabieg jest bezinwazyjny, dlatego mogą go z powodzeniem stosować także osoby z delikatną, wrażliwą cerą naczynkową.

Peeling kawitacyjny a słońce –  jak po wszystkich zabiegach na twarzy, zaleca się, aby wstrzymać się z opalaniem przez 24 godziny po peelingu, a także nakładać na twarz kremy ochronne z filtrem przeciwsłonecznym.

Płyn do peelingu kawitacyjnego – chociaż producent zaleca używanie letniej wody, to lepiej sięgnąć po mocnej działający płyn micelarny, którego cząsteczki w kulistym kształcie „przyciągają” nadmiar sebum, neutralizują pH skóry i przywracają jej kwaśny odczyn. Działa o wiele lepiej niż woda, nie obciąża cery i nie pozostawia tłustego filmu.

Przeciwskazania peelingu kawitacyjnego obejmują kobiety w ciąży, osoby mające problemy z zakażeniami i nadżerkami skóry, a także posiadające rozrusznik serca oraz wszczepione metalowe implanty.

Peeling kawitacyjny w domu – czy warto?

TAK! Zdecydowanie, ponieważ efekty są identyczne jak w salonie, urządzenie można kupić w atrakcyjnej cenie (polecam ten model Beautifly BJ-1357), która zwraca się już przy trzecim zabiegu. Jedyne, na co warto zwrócić uwagę, to dobrej jakości kosmetyki: płyn micelarny, maski oraz kremy nawilżające.

Wpis nie jest w żaden sposób sponsorowany, bazuje wyłącznie na moim osobistym doświadczeniu!Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments