TOP 5 seriali young adult

TOP 5 seriali young adult

Szukacie ciekawych seriali na jesień? Oto moja propozycja TOP 5 seriali young adult, czyli inaczej mówiąc, seriali dla młodych odbiorców szukających lekkiej, ale i wciągającej rozrywki w pochmurne, zimne wieczory.

Oczywiście jest sporo tytułów, które są godne uwagi, niemniej poniższe propozycje zostały wyłonione w czasie rozmów z moimi koleżankami – każdy z tytułów pojawił się przynamniej dwukrotnie. I chociaż niektóre seriale mają już kilka lat, to nadal ich seans stanowi przyjemną odskocznię od szarej rzeczywistości. Kolejność alfabetyczna.

Dynastia 2017-2022

Ten serial z dużym prawdopodobieństwem oglądały nasze mamy i babcie!

Reboot znanego z lat 80. serialu, który podbił serca Amerykanów. Nie oszukujmy się, tytułowa Dynastia to rasowa telenowela pełna dram i nagłych zwrotów fabularnych, od których trudno oderwać wzrok. Prawdziwe guilty pleasure o losach rodziny Carringtonów, potentatów ropy naftowej w Atlancie. Na plus zaliczam prosty i zrozumiały angielski, który można przy okazji sobie podszkolić.

Doktor Hart 2011-2015

Ciepły, podnoszący na duchu serial

Serial koncentruje się wokół młodej lekarki z Bostonu, Zoe Hart, która skończyła szkołę medyczną i podobnie jak jej ojciec, pragnie zostać kardiochirurgiem. Kiedy nie dostaje się na upragniony staż kardiochirurgiczny postanawia przyjąć ofertę od nieznajomego dr Harleya Wilkesa. Przeprowadza się do Blue Bell w stanie Alabama, gdzie otrzymuje w spadku połowę kliniki. Niewątpliwie główną zaletę serialu stanowi ciepły, niezwykle pozytywny klimat i uroczy bohaterowie.

Plotkara 2007-2012

Polecam starą wersję Plotkary, niemniej na HBO można zobaczyć reeboot

Narratorem serialu jest blogerka i tytułowa Plotkara o nieznanej tożsamości, która opisuje skandaliczne życie uczniów prywatnej szkoły na Upper East Side w Nowym Jorku. To serial pełen blichtru, przepychu, bogactwa i sławy, która napędza działania bohaterów. Czyj team wybierzecie – Blair czy Sereny? #TeamBlaire

Słodkie kłamstewka 2010-2017

Polecam oryginał, chociaż jest nowa wersja dostępna na HBO

Serial opowiadający historię czterech dziewczyn – Arii, Spencer, Hanny oraz Emily – których przyjaźń skończyła się po zaginięciu „królowej” ich paczki – Alison. Rok później cała czwórka zaczyna dostawać wiadomości od kogoś, kto podpisuje się „A”. Osoba ta grozi, że zdradzi wszystkie ich sekrety, a nawet te, o których wiedzieć mogła tylko Alison. Wiele tu absurdów, niemniej można szybko złapać bakcyla i razem z dziewczynami szukać tajemniczego „A”.

Życie na fali 2003-2007

The O.C. – prawdopodobnie jeden z pierwszych seriali YA emitowany w polskiej telewizji

Fabuła serialu skupia się na postaci Ryana Atwooda, nastolatka z rozbitego domu, który zostaje przygarnięty z ulicy i zaadoptowany przez Sandy’ego i Kirsten Cohen. Z czasem Ryan zaprzyjaźnia się z Sethem, synem Sandy’ego i Kirsten, a także z mieszkającą obok Marissą Cooper oraz jej przyjaciółką Summer Roberts. Czwórka przyjaciół wzajemnie przeżywa najlepsze chwile swojego nastoletniego życia, lecz także wspólnie przechodzi ciężkie zawody sercowe oraz wszelkie przeciwności losu. Serialowa klasyka young adult.Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments