Co można robić we dwoje? Kreatywne spędzanie czasu

Co można robić we dwoje? Kreatywne spędzanie czasu

Co robić w deszczowy dzień we dwoje?  Jak spędzić dobrze czas kwarantanny? Z pomocą przychodzą modele do składania, wspólne malowanie po numerach oraz układanie diamencików na obrazie. Wystarczy wydać kilkadziesiąt złotych, by mieć zapewnioną wielogodzinną rozrywkę.

Tak kreatywne spędzanie czasu nie tylko odstresowuje, ale także ćwiczy cierpliwość, rozładowuje napięcie, wycisza oraz ćwiczy zdolności manualne. To świetny pomysł na oderwanie się od codzienności!

Składanie modeli

Jeśli wydaje Wam się, że składanie modeli ogranicza się jedynie do samochodów i samolotów, to jesteście w wielkim błędzie. W sklepach internetowych można dostać papierowe modele 3D do składania całych zwierząt, masek bohaterów Marvela czy DC, dinozaury oraz serduszek. Oczywiście nie wspominając o całym katalogu różnego rodzaju pojazdów, także tych historycznych, które wymagają wprawnego oka oraz cierpliwości podczas składania i/lub precyzyjnego sklejania.

Składanie modeli to rozrywka dla dorosłych – zestawy często zaczynają się od 30 złotych, zaś za te najbardziej zaawansowane zapłacimy nawet czterocyfrowe kwoty. Wiele zależy od tego, czy dany model został stworzony na bazie licencji – te filmowe modele, z serii Star Wars czy Star Trek, są droższe od zwykłych samochodów czy też lokomotyw.  Najwięcej uwagi wymagają duże platformy wiertnicze, dlatego też wiele tych produktów ma oznaczenie 12+ lub wyżej.

Malowanie po numerach

Obrazy do malowania po numerach można kupić za mniej niż 100 złotych – w dyskontach widziałam je nawet za mniej niż 50 złotych, jednak wybór konkretnych obrazków był bardzo ograniczony. Osobiście testuję teraz malowanie po numerach Picasso i jestem zaskoczona, jak wiele czasu trzeba poświęcić, by samemu stworzyć taki obraz! Musicie przygotować tylko większy stół i krzesło z dobrym oparciem, bo to kwestia spędzenia naprawdę wielu godzin!

Malowanie po numerach – obraz w trakcie powstawania 🙂

Malowanie po numerach rozpoczyna się od najjaśniejszych kolorów, stopniowo przechodząc do ciemnych barw. Na samym początku czynność ta może wydawać się monotonna, ponieważ nie widać od razu efektów – raptem kilka plam na całym płótnie. Jednak po czasie całość zaczyna nabierać wyrazistych kształtów, a malowanie sprawia jeszcze większą przyjemność.

Układanie diamencików na kanwie

Układanie diamentów na kanwie obrazu, nazywane także haftem diamentowym, polega na uzupełnieniu płótna specjalnymi małymi kryształkami za pomocą pesety i kleju. Precyzja i skupienie – bez tego nie sposób zaczynać tej zabawy! Z uwagi na wielkość diamencików, jest to rozrywka przeznaczona dla starszych dzieciaków oraz osób dorosłych. Z kolei szeroki wybór obrazów i motywów w różnych gamach kolorystycznych sprawia, że można je dopasować do każdego stylu i wystroju wnętrza.

To tylko moje trzy propozycje z szerokiego grona pomysłów na kreatywne spędzanie czasu we dwoje. W sklepach (zarówno stacjonarnych, jak i internetowych) można znaleźć także inne zestawy: do szycia ozdobnych torebek i maskotek z filcu, wypiekania własnych breloczków, zawieszek oraz przypinek, a także zestawy do tworzenia origami i tworzenia mini budowli ze słomek konstrukcyjnych. Wystarczy odrobinę chęci, by znaleźć nową, wciągającą rozrywkę i to zarówno dla dużych, jak i małych. To świetny sposób na spędzenie kwarantanny w domu czy też listopadowego, deszczowego popołudnia. Gorąco polecam!guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments