Oczyszczanie twarzy krok po kroku

Oczyszczanie twarzy krok po kroku

Aby móc cieszyć się piękną, nawilżoną i czystą cerą, nie trzeba umawiać się na wizytę u kosmetyczki. Wystarczy jedynie regularne oczyszczanie twarzy i przestrzegając poniższych porad, aby móc cieszyć się gładką i zdrową skórą twarzy.

Dlaczego tak ważne jest oczyszczanie twarzy? Na skórze gromadzą się zanieczyszczenia (kurz, pyłki z powietrza, cząstki smogu), które sprzyjają wolnych rodnikom – te z kolei uszkadzają komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny. W konsekwencji nasza skóra zaczyna się niezauważalnie, dzień po dniu starzeć: staje się mniej elastyczna, szarzeje, pojawiają się pierwsze zmarszczki, traci wyraźną sprężystość. Ponadto wystarczy tylko kilka tygodni, aby na skórze pojawiły wypryski oraz zaskórniki.

Zadbaj o cerę, zaopatrz się w podstawowe kosmetyki!

Wybierając kosmetyki do oczyszczania twarzy należy postawić na ich dobrą jakość oraz dopasowanie do rodzaju cery. Wszak innej pielęgnacji wymaga cera wrażliwa, a innej mieszana lub trądzikowa. Pod żadnym pozorem nie mogą zawierać w składzie alkoholu, który nie tylko podrażnia, ale także wysusza skórę twarzy. Generalnie im mniej składników, tym lepiej. Świetnym rozwiązaniem jest kupienie organicznych preparatów myjących, bowiem zawierają naturalne olejki oraz roślinne składniki. Moich hitem są także kosmetyki Yves Rocher, które nie tylko powstają w ponad 90% z naturalnych składników, ale także nie są testowane na zwierzętach.

Domowe oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie twarzy w domu to obowiązkowy rytuał wieczorny każdej zadbanej kobiety.

Pierwszym krokiem jest usunięcie porannego makijażu. W tym celu należy użyć mleczka lub płynu do demakijażu, ponieważ sama woda nie tylko nie oczyści porów z kosmetyków, kurzu i sebum, ale także nie nawilży cery i nie działa antyseptycznie. Ten etap ma na celu usunięcie makijażu.

Drugi krok to umycie twarzy łagodnym żelem, aktywną pianką lub kremem. Należy pamiętać, iż kluczowe jest dopasowanie produktu do rodzaju cery. Na tym etapie przydatne są gąbeczki oraz gumowe płatki, które pomogą delikatnie i zarazem dokładnie oczyścić pory.

Trzecim etap to tonizowanie, czyli przywracanie prawidłowego poziomu pH skórze. Zmiękcza cerę, działa kojąco i przygotowuje ją na aplikację kremu.

I czwarta, najważniejsza czynność, czyli nałożenie kremu nawilżającego i delikatne wklepanie go w cerę. Bardzo dobre są kosmetyki z kwasem hialuronowym które intensywnie wiąże cząsteczki wody i zatrzymują ją w głębokich partiach skóry.

Domowe oczyszczanie twarzy

Pięć błędów, które popełniasz podczas oczyszczania twarzy!

  1. Nie myjesz rąk przed rozpoczęciem oczyszczania skóry. A to właśnie na nich znajdują się bakterie i innego rodzaju zanieczyszczenia, które przenosisz bezpośrednio na twarz!
  2. Nie robisz masażu twarzy podczas mycia. To bardzo ważne, aby delikatnymi, okrężnymi ruchami wykonać masaż skóry – pobudza on krążenie i dodatkowo pomaga dokładnie usunąć zanieczyszczenia.
  3. Wycierasz twarz ręcznikiem zamiast delikatnie ją osuszać. Ręczniczek przykłada się do twarzy i delikatnie poklepuje, usuwając nadmiar wody. Nie zapomnij też o kupieniu specjalnego, małego ręcznika do twarzy. Pod żadnym pozorem nie powinno się używać tego samego ręcznika do osuszenia twarzy, którego używa się do rąk i reszty ciała.
  4. Używanie manualnych szczoteczek do oczyszczania twarzy. Są one bardzo agresywne w swoim działaniu, mogą podrażnić skórę i ją pobudzać do produkcji nadmiarowego sebum.
  5. Używanie zbyt małej liczby wacików kosmetycznych. Nie oszukujmy się, nie ma możliwości, aby dokładnie oczyścić twarz przy pomocy 1-2 płatków – nie tylko nie usunie się pozostałości kosmetyków, ale na dodatek rozprowadzi zanieczyszczenia po całej twarzy. Poza tym płatki nie są drogie, dlatego nie warto ich żałować podczas oczyszczania twarzy.

Oczyszczanie twarzy – tygodniowy rytuał

Raz w tygodniu należy przeznaczyć około 20 minut na dodatkowy etap oczyszczania, jakim jest nałożenie specjalnej maseczki. Polecam te wykonane samodzielnie w domu na bazie suszonej glinki. Niewielką ilość glinki, około pół łyżeczki, należy wymieszać z kilkoma kroplami płynu micelarnego oraz dobranych do rodzaju cery olejkami (sama używam olejku herbacianego, świetnie dezynfekuje cerę, bowiem ma właściwości antyseptyczne, bakteriobójcze, grzybobójcze i przeciwwirusowe!). Przy pomocy pędzelka nakładam maskę i czekam około 10 minut, aż całkowicie zaschnie. Zmywam ciepłą wodą i następnie nakładam krem nawilżający. To niedrogi, a jednocześnie świetny kosmetyk. Czy wiecie, że nawet królowa Kleopatra wykorzystywała glinkę, aby zachować swoją urodę i nieskazitelną cerę?



Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments