Najpopularniejsze plamy na dziecięcych ubrankach

Najpopularniejsze plamy na dziecięcych ubrankach

Czym usunąć plamy z dziecięcych ubranek? Niezależnie, czy mowa o plamach mleka czy też zabrudzeniach powstałych przy rozszerzaniu diety niemowlaka, plam i wielokrotnego przebierania malucha po prostu nie da się uniknąć. Podpowiadam, jak usunąć najpopularniejsze plamy powstałe na ubrankach podczas pierwszych prób rozszerzania diety.

Zabrudzenia na niemowlęcych ubrankach – uważaj na błędy!

Jak usunąć plamy? Istnieje wiele sposobów, które tak naprawdę są błędne! Oto kilka z nich:

>>Resztki jedzenia spłukujemy pod chłodną wodą. Ubranie wysycha i czeka do momentu wyprania w pralce.

>>Polewanie plam gorącą wodą lub wrzątkiem może wydawać się skuteczne, jednak szybko niszczy ubranka i, co ciekawe, utrwala zabrudzenie.

>>Ręczne pranie ubranek za pomocą zwykłego mydła również nieco fatyguje tkaninę, która po kilku myciach staje się po prostu znoszone.

>>Detergenty takie jak odplamiacze niewątpliwie są skutecznie, niemniej nie są przeznaczone do ubranek małych dzieci. Nie wspominając o tym, że w przypadku alergików czy też maluchów chorych na atopowe zapalenie skóry to rozwiązanie jest po prostu niemożliwe do zrealizowania.

>>”Wprane” czy „wprasowane” plamy są jeszcze trudniejsze do usunięcia, czasami wręcz niemożliwe, dlatego nie można wrzucać świeżym zabrudzeń bezpośrednio do prania.

Plamy na dziecięcych ubrankach – to kup!

>>porządne szare mydło – to największy sprzymierzeniec w walce z różnego rodzaju plamami;

>>mydełko odplamiające lub odplamiacz do bieli i kolorów przeznaczony dla dzieci;

>>woda utleniona i sól gruboziarnista;

Szare mydło czy odplamiacz?

Czym usunąć plamy z dziecięcych ubranek? Nie zawsze się to uda, jednak każdorazowo należy namoczyć ubranko! Nie wolno go pozostawić brudnego i czekać do momentu, aż nazbiera się cały bęben prania. Namoczoną plamę należy przeprać szarym mydłem (jest bezpieczne dla skóry niemowlaka), wysuszyć ubranko i uprać w pralce z dodatkiem detergentu dla maluchów.

Jeśli plama nie zeszła, to pod żadnym pozorem nie wolno jej przeprasowywać, lecz ponownie usunąć za pomocą pasty z sody oczyszczonej, wody utlenionej lub wykorzystując sok z cytryny. Gdy ten sposób nie pomoże, to wówczas pozostaje ostateczność, czyli zakup odplamiacza dedykowanego dziecięcym tekstyliom.

Jak usunąć plamy z mleka?

Plamy z mleka to jedne z najpopularniejszych zabrudzeń, z jakimi spotyka się świeżo upieczona mama. To jednocześnie jedna z najłatwiej usuwalnych plam – wystarczy na bieżąco wymoczyć ubranko zimną wodą i leciutko zaprać szarym mydełkiem.

Jak usunąć plamy z marchewki, dyni czy pomarańczy?

Plamy z marchewki są pierwszymi plamami, z jakimi spotykamy się przy rozszerzeniu diety. Są stosunkowo trudne do pokonania, ponieważ odbarwiają tkaninę. Należy je wymyć na bieżąco pod zimną wodą i dobrze namydlić szarym mydłem, pozostawiając ubranko na około 20 minut. Jeśli nadal plama nie zejdzie, wówczas polewamy ją dodatkowo wodą utlenioną i ustawiamy pranie.  W podobny sposób usuwamy plamy z dyni i soku pomarańczowego.

Jak usunąć plamę z buraka?

Plamy z buraczka to kolejne wyzwanie z serii tych trudnych zabrudzeń – im szybciej zaczniemy działać, tym lepiej. Plamę namaczamy w zimnej wodzie i używamy niewielką ilość nierozcieńczonego detergentu odplamiającego.  

Jak usunąć plamę ze szpinaka i brokuła?

Plamy z zielonych warzyw, na przykład brokuła, groszku, szpinaku lub fasolki szparagowej, należy wymoczyć w zimnej wodzie i posypać obficie gruboziarnistą solą. Jeśli zabarwienie jest nadal widoczne, to wówczas pomocna jest woda utleniona i szare mydełko.

Jak usunąć plamy z kupy niemowlaka?

W tym przypadku zawsze działamy od razu – świeże zabrudzenie usuwamy pod zimną wodą i zapieramy szarym mydłem. Plamy po kupkach, zwłaszcza tych mlecznych, pozostawiają żółte zabarwienia, które najczęściej usuwa dobrze namydlenie i pranie w dobrym proszku do prania.

>>Przeczytaj także: Ekologiczny proszek do prania – przepis i koszty<<Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments